geopen
12 دی 1401 - 13:21

فضاهای جذاب برای مهارت آموزی در بوشهر ایجاد شود

بوشهر- فرماندار شهرستان بوشهر خواستار ایجاد فضاهای جذاب برای مهارت آموزی شد و گفت: ارتقای امکانات مراکز آموزش فنی حرفه ای برای توسعه ظرفیت‌های اشتغالزایی ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، صالح رحیمی صبح دوشنبه در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر

با بیان اینکه امکانات مراکز آموزش فنی و حرفه ای متناسب با نیازهای آموزشی جوانان ماستان و موقعیت جغرافیایی هر شهرستان باید ارتقا یابد، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای بستر مناسبی در جهت توانمند سازی افراد جویای کار فراهم کرده و با ارائه آموزش‌های علمی و عملی لازم نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد که در این راستا باید حمایت‌های ویژه ای از این مجموعه شود.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداری بوشهر از هیچ کوششی در جهت توسعه مهارت آموزی فروگذار نخواهد بود، افزود: نوآوری، خلاقیت، بهره مندی از دانش روز و ایجاد فضاهای جذاب برای مهارت آموزی امر بسیار مهم در راستای ایجاد فرصت‌های جدید برای کسب و کار جوانان جویای کار در استان بوشهر است.

رحیمی با اشاره به سرمایه گذاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در چند سال اخیر در حوزه آموزش نیروی ماهر و مشغول به کار شدن تعداد زیادی از جوانان در واحدهای صنعتی زیرمجموعه این سازمان به صورت مستقیم، اضافه کرد: اگر تفکر و نگاه جوانان ما به اشتغال کارآفرینی و خود اشتغالی باشد، بدون شک نتایج خوبی در کاهش نرخ بیکاری خواهیم داشت.

فرماندار بوشهر با اشاره به اینکه فرهنگ مهارت آموزی باید از سنین پایه در مدارس ابتدایی استان بوشهر ترویج شود تا مشکل تربیت نیروی ماهر در آینده برطرف شود، تصریح کرد: موفقیت در دنیای امروز نیازمند نگاه مهارت محور به حوزه اشتغال است و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهرستان، نیازمند برنامه ریزی های ویژه در حوزه مهارت آموزی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 949861