geopen
16 دی 1401 - 03:07

فعالیت‌های ورزشی دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان گسترش می‌یابد

بوشهر- مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان گفت: فعالیت‌های ورزش دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رفیع شفابخش عصر پنجشنبه در مراسم آغاز دوره بالندگی کارشناسان و متخصصین تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان در بوشهر اظهار داشت: تربیت بدنی دارای آثار فردی و اجتماعی متفاوتی است بر این اساس امروزه اهمیت، جایگاه، آثار و نقش تربیت بدنی در دنیا بر کسی پوشیده نیست.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان گفت: تربیت بدنی امروزه به عنوان یک پدیده جهانی مطرح است و دیگر سرگرمی و دست گرمی نیست؛ تربیت بدنی و ورزش به عنوان هفدهمین صنعت در جهان مطرح است؛ صنعتی که کارکردهای بسیار متنوعی دارد؛ به طوری که این صنعت در تولید ناخالص ملی کشور سهم ۴.۵ درصد را به خود اختصاص داده است.

شفابخش بیان داشت: در کارکرد اجتماعی تربیت بدنی، از تربیت بدنی به عنوان قلب زندگی نام می‌برند و در بعد سیاسی حضور تیم‌های ملی در مسابقات جام جهانی افتخاری بس بزرگ می‌باشد و این موضوع از حیث سیاسی برای کشورها بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به کارکرد فرهنگی تربیت بدنی بیان کرد: شک نداریم که اگر می‌خواهیم کار فرهنگی ماندگار و اثربخش انجام دهیم بهترین ابزار، ابزار تربیت بدنی و ورزش است.

شفابخش تاکید کرد: با توجه به ویژگی که دانشگاه فرهنگیان دارد و یک دانشگاه مأموریت محور و تربیت محوراست و اهداف کلان آن تربیت نیروی انسانی در طراز است نکته کلیدی و مهم برای ما کارکرد تربیتی تربیت بدنی و ورزش است و لذا تربیت بدنی بسیار می‌تواند کارکرد داشته باشد.

وی متذکر شد: دانشگاه فرهنگیان دنبال تربیت معلم در طراز نظام جمهوری اسلامی است و شک نداریم اگر می‌خواهیم معلم طراز تربیت کنیم باید آن جامعه نشاط و شادابی، تحرک و پویایی و … داشته باشد و لازمه تربیت معلم طراز، قطعاً شادی و نشاط و تحرک است.

شفابخش تصریح کرد: کارشناسان و متخصصین تربیت بدنی و دبیران انجمن‌های ورزش دانشجویی خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان پیشگامان سلامت هستند و به عنوان کسانی که در خط مقدم تربیت بدنی و سلامت در پردیس‌ها و مراکز هستند که نقش بسیار کلیدی در ارتقا سطح سلامت جسمانی و روانی، ایجاد تحرک و پویایی و نشاط و شادابی و امید بخشی و امید آفرینی دارند.

وی خاطرنشان ساخت: ادغام این دو همایش در یکدیگر با هدف بوده است؛ اهداف ما از این ادغام این است که نخست اتصال و ارتباط دبیران انجمن‌ها به کارشناسان بیشتر کرده و دوم دبیران انجمن‌ها با شرح وظایف شأن بیشتر آشنا شوند و در بخش کارشناسان به دنبال ارتقای عملکرد، ارتقا آنان از نظر علمی و عملی در بخش برنامه ریزی و اجرای فعالیت‌های ورزشی، هماهنگ شدن بیشتر در اجرای فعالیت‌های ورزشی، قرار دادن انرژی‌ها در یک مسیر، استفاده از نقطه نظرات کارشناسان در برنامه ریزی ها و … می‌باشد.

شفابخش بیان داشت: باور دارم که دبیران و اعضای انجمن‌های ورزش دانشجویی خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان به عنوان بازوان اجرایی برنامه‌ها و فعالیت‌های ورزشی ما در پردیس‌ها و مراکز هستند و از نقطه نظرات آنها می‌توان در تصمیم سازی ها استفاده کرد.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان ضمن تقدیر و تشکر از همه عوامل اجرایی این همایش کشوری برنامه کارگاه‌های روزهای همایش را به استحضار همکاران رساند و گفت: شک نداریم که اگر می‌خواهد برنامه ریزی اتفاق بیفتد، باید متناسب با علاقمندی و نیاز دانشجو باشد تا اثربخش باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 957825